امروز: چهارشنب 01 اسفند 1397 برابر با 20 فوریه 2019

عاشقانه ها
سه شنبه, 26 دی 1396 00:38
رای دادن به این مورد
(5 رای)

رویداد آغاز به استادی آقای دکتر مرتضی تهرانی

آغاز مبدا است نه مقصد:

بسیاری از ما آرزوها و رویاهایی داریم. برخی از ما توانسته ایم این رویاها را به اهداف و آرمانهای مشخصی تبدیل کنیم که قابل حصول باشند. اما همه این چشم اندازها یک ویژگی مشترک دارند. آنها مقصدند و فراموش کرده ایم که برای رسیدن به مقصد، می بایست ابتدا درک درستی از "مبدا" داشته باشیم.

اغلب آموزشهایی هم که در حوزه مهارتهای زندگی و توسعه فردی و رسیدن به موفقیت در کار و زندگی، در دسترس ما هستند، نگاه به آینده و مقصد دارند؛ ولی حقیقت اینست که تا ندانیم مبدا مان کجاست، چطور می خواهیم به مقصدی و مقصودی دست پیدا کنیم؟!

رویداد آغاز نگاهی جامع و عمیق به مبدا دارد. به جایی که ایستاده ایم و از آنجا به خود و دیگران و جهان هستی می نگریم.

نیل به خوشبختی:

تمام لحظات عمر ما در یک نوع از ارتباط سپری می شود. یا به نجوای درونی مشغولیم (رابطه با خود) یا به رابطه با دیگران می پردازیم (رابطه با انسانها) و یا در اندیشه ساز و کار جهانیم و به مسائلی مانند پول، موفقیت، حوادث طبیعی و غیره می اندیشیم (رابطه با جهان هستی)؛

از این سه حال خارج نیست.

بنابراین اگر بتوانیم راهی پیدا کنیم تا کیفیت روابطمان با خود، دیگران و هستی را تا بالاترین سطح کیفی رابطه یعنی عشق ارتقا دهیم، تمام لحظات زندگی ما سرشار از عشق و آرامش خواهد شد. تنها بخشی از خروجی کارگاه آغاز رسیدن به این هدف است؛ رابطه ای سرشار از رضایتمندی و شعف با خود، دیگران و هستی، و نتیجتا یک رضایت عمیق و درونی از تک تک لحظات زندگی.

کارگاه آغاز چه چیز نیست؟

شاید بنظر برسد که دوره آغاز یک کارگاه آموزشی است مانند سایر کارگاههای آموزشی دیگر. اما چنین نیست. در واقع در کارگاه آغاز تقریبا چیزی برای آموختن وجود ندارد. بلکه پروسه هایی در طول دوره وجود دارد که وقتی در آنها قرار می گیریم خودبخود به ادراکی عمیق از مهمترین مفاهیم زندگیمان دست می یابیم.

نگاهی وجود شناسانه و بسیار عمیق به مفاهیمی مانند "خود"، "جهان هستی"، "زندگی"، "زمان"، "رابطه"، "خانواده"، "عشق"، "شادی"، "دوستی" و... ما را به چونان خودآگاهی ژرفی می رساند که علاوه بر دستیابی به احساسی خوب و ماندگار، راهی روشن و راهکارهایی ساده برای رسیدن به اهداف و آرزوهایمان پیش رویمان قرار می گیرد، گویی جهان مسخر فرمان ماست...

رساندن ما به چنین جایگاه رفیعی، هدایت و راهبری حکیمی فرزانه و جامع العوم را می طلبد که به اهم علوم انسانی مرتبط تسط کافی داشته باشد تا مشکلی بدون راه حل و سئوالی بی پاسخ نماند.

مدرس دوره:

استاد مرتضی تهرانی، پس از بالغ بر یک دهه اندیشه ورزی در حوزه های فلسفه، روانشناسی و مدیریت استراتژیک و حضور در بسیاری از قویترین دوره های بین المللی آموزشی، و مصاحبت و تلمذ از حضور بسیاری از صاحبنظران علوم انسانی در حوزه و دانشگاه، از تلفیق این معارف، به جان کلام دست پیدا کرده و آنرا در رویداد آغاز به شکلی بسیار مفرح و به شیوه ای بسیار نو و کم نظیر، با ما به اشتراک می گذارند.

در طول 4 مرتبه شرکت در دوره آغاز به عنوان آموزش پذیر و برگزاری چند دوره آغاز با همکاری با "دکتر تهرانی" عزیز به عنوان برگزارکننده، 2 جمله از شرکت کنندگان را در پایان دوره ها بسیار می شنوم:

1 .این دوره بهترین دو روز زندگی من بود.

2 . به تمام سئوالاتی که در طول زندگی داشتم پاسخ داده شد.

بنابراین رسالت من به شکلی ساده اینست که هر ایرانی بتواند یک بار این دوره را تجربه کند و زندگی خود را یکسر دگرگون و متحول نماید و مانند من و دیگر شرکت کنندگان این دوره، به یک زندگی خوب و خوش و ارزشمند دست پیدا کند.

انشاءالله

محمد جواد لوایی

مدیر مسئول مجموعه کاغذرنگی

309 بازدید

محبوب ترین مطالب

حالت های رنگی