امروز: چهارشنب 01 اسفند 1397 برابر با 20 فوریه 2019

عاشقانه ها

مصاحبه با نونا حافظیان مدیریت زیبایی نونینا

زیبایی نونینا

 

1-بیوگرافی خود را قبل از شروع به کار آرایشگری بیان کنید.

نونا حافظیان متولد 55/4/28 هستم. از زمانی که یادم می آید در آرایشگاه بودم و به قول معروف آنجا بزرگ شدم. تقریبا تمام خانواده من آرایشگر هستند. مادرم آرایشگاه گلها ، خاله ام آموزشگاه آرایش مهرآیین را داشتند.یکی از عمه هایم در آمریکا آرایشگر است.خاله دیگرم در تگزاس، دخترخاله ام در هوستون و دختر عمه ام در فرانکفورت مشغول به کار آرایشگری هستند.

 

2-قبل از داشتن برند نونینا مشغول به چه کاری بوده اید؟

قبل از اینکه برند نونینا را تاسیس کنم در آرایشگاه گلها پیش مادرم مشغول به کار بوده ام و خیلی چیزها از مادرم آموختم.از سبک و کیفیت بالای آریش تا نحوه برخورد خوب با مشتری.

 

3-چطور وارد حرفه آرایش وزیبایی شدید؟(زمان وسال تاسیس)

حرفه ی آرایشگری در خانواده ما موروثی است .والان 24 سال است که برند نونینا را دارم .

 

4- علت اینکه نونینا با گذشت سالیان دراز همچنان در بالاترین سطح کار می کند چیست ؟

کارکردن هدفمند و عشق علاقه باعث پیشرفت در هر شغلی می شود. من نیز از این قاعده مستثنا نبودم و عشق به کار و مشتری باعث رشد من شد. تا حدی که الان روی اسم نونینا تعصب زیادی دارم(با گفتن این جمله اشک از چشمان خانوم حافظیان جاری شد و گفتن خیلی ها سعی کردند اسم نونینا را خراب کنند ولی نتوانستند، علت این است که پشت اسم نونینا یک دنیا تجربه و عشق به کار وجود دارد) من از خودم به عنوان مدیر زیبایی نونینا انتظار دارم وقتی مشتری وارد سالن من می شود از لحظه ورود تا هنگام خروج تفاوت را لمس کند. از برخورد پرسنل تا به وجود آوردن محیطی ارام و دلپذیر برای مشتری از نظر من بسیار حائز اهمیت است. آمار نونینا نشان میدهد بیش از 95 درصد مشتری ها از کیفیت کار و برخورد نونینا راضی هستند. آن 5 درصد ناراضی سعی کردیم به هزینه خود آنچه که وی میخواهد برایش انجام دهیم تا رضایت وی جلب گردد و بسیار امیدواریم درصد رضایت مشتریان به 100 درصد برسانیم. برای این منظور برنامه های جدید در نظر گرفتیم که به زودی اجرا می گردد.

 

5-چه دوره های اموزشی را پشت سرگذاشته اید؟

دوره های آموزشی بسیاری را چه داخل کشور یا خارج کشور (دبی و ترکیه و ...) گذرانده ام که اگه بخوام نام ببرم از حوصله این مصاحبه خارج است.

 

6-برای ورود به این حرفه چه آیتم هایی الزامی است؟(علم یا سرمایه)

به نظر من هنر شرط اول این حرفه است. شرط دوم داشتن عشق و علاقه به کار است و سپس پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی و فراگرفتن تکنیک های روز دنیا. در حالی که اگر شما سرمایه داشته باشید و این دوره ها را پشت سر بگذارید و از نظر هنری یا علاقه ضعیف باشید هرگز در این شغل موفق نخواهید شد.

 

7-وضعیت سبک آرایش عروس های ما در مقایسه با سایر کشورها چگونه است؟

آرایش های ما بسیار زیاد است و بیشتر مردم دوست دارند به اندازه ای که هزینه می کنند بدرخشند. اما به نظرم زیبایی در آرایش غلیظ نیست و به هر چهره یک مدل آرایش می آید. می توان با یک آرایش بسیار ملایم زیبایی را خلق کرد در آرایش های غلیظ وجود ندارد.

 

8-چهره شناسی چقدر درنوع آرایش پیشنهادی شما اهمیت دارد؟

مسلما چهره شناسی مهمترین آیتم در آرایشگری است که با تجربه به دست می آید. هرچند گذراندن دوره های گریم روند به دست آوردن تجربه را تسریع می بخشد. و ما در سالن نونینا تجربه را با علم تلفیق کردیم تا هنرمندانه ترین آرایش ها را خلق کنیم که بسیار موفق بودیم در این زمینه.

 

9-اینکه شما اولین سالن زیبایی در مشهد هستین که تست آرایش را انجام می دهید چه نتایجی مثبتی برای شما داشته است؟چرا سالن های دیگر تست آرایش را انجام نمی دهند؟

همه میدانیم که عروس خانم ها یک عروس ایده آل در ذهن خود دارند و میخواهند شبیه آن شوند. ما با تست آرایش به عروس اعتماد به نفس میدهیم. شناساندن کیفیت کار ما به عروسی که استرس فراوان دارد از طریق تست آرایش انجام میشود. و از همه مهمتر تست آرایش برای عروس است نه آرایشگر(این جمله را خطاب به دیگر همکاران آرایشگر گفتند) اگر عروس پس از تست آرایش با تکنیک کار من و روند آرایش همسو و هم سلیقه نباشد و به تفاهم کاری نرسیم در این لحظه کنسل کنند خیلی بهتر است تا در بهترین روز زندگی خود نا راضی باشد.

 

10- آرایشگران با چه مشکلاتی روبرو هستند؟

مشکل ما این است که همه چی دان هستیم و زیاد ادعا میکنیم و کار همه را بد و همه را نفی میکنیم. من معتقدم همه آرایشگران عزیز و بنام دارای سبک هستند و قابل احترام می باشند و هر سبک مشتری مخصوص به خود را دارد. مهمترین مشکل ما این است در باره کار دیگران قضاوت میکنیم، به نظرم این کار خیلی حرفه ای نیست و هرکس باید تمام دقت خود را به جای حاشیه های کاری روی کیفیت کارش معطوف کند که ما سعی کردیم این اصل حرفه ای را رعایت کنیم.

 

11-چه عاملی باعث شده که نونینا بعد از گذشت 24 سال همچنان یکی از محبوب ترین سالن های مشهد باشد؟

من به کیفیت کارم ایمان دارم و ادعا میکنم جز بهترین سالن های مشهد هستم. ما برای این ادعا هزینه های زیادی پرداخت می کنیم. از بهترین مواد و متریال استفاده می کنیم که همه آنها از برند های معتبر هستند. در کارمان خلاقیت داریم و همیشه به روز هستیم. سعی کردیم برخورد مان با مشتری بسیار عالی باشد. در نحوه پرزنت عروس بسیار حساس هستیم و اهمیت زیادی می دهیم به حضور آنها. یکی از نقاط بسیار بارز نونینا که همه دوستان و همکاران به آن اذعان دارند نحوه پذیرایی از مشتری در نونینا ست. اخلاق و روی خوش یکی از اصول کاری ماست. سکوت در فضای نونینا باعث آرامش برای مشتریان شده و سعی میکنیم به بهترین شکل خدمات خود را برای آنها ارائه کنیم.

 

12-یه سوال خودمونی: نظرتون درباره رقابتی که بین همکارانتون وجود داره چیه؟(مصاحبه کننده: من در حین انجام این مصاحبه این سوال به ذهنم رسید و با توجه به اخلاق بسیار خوب خانم حافظیان که وقت خود را در اختیار ما قرار دادن گفتم فرصت مناسبی است که یک سوال کاملا شخصی پرسیده شود! و جز روند اصلی مصاحبه نبوده.)

ممنونم از این سوال جالبتون، همه ما رقابت را دوست داریم و می خواهیم که همیشه برنده باشیم ولی هر رقابت و مسابقه ای قوانینی دارد که در صورت رعایت آن مسابقه جوانمردانه برگزار خواهد شد. صنفی که در آن کار میکنیم بسیار حساس و با استرس است. من دوست دارم رقابت کنم با همکاران ولی فقط در کیفیت کارم این رقابت را دارم و با اکثر آنها دوست هستم و بهشون احترام می گذارم. سعی می کنم از صحبت هایی که به وجود می آید دوری کنم و با جدیت به کارم ادامه بدهم.به نظرم رقابت جوانمردانه بین ما فقط در آرامش رخ می دهد و هرکس که حاشیه کمتری داشته باشد و تمرکزش روی کیفیت کارش باشد قطعا برنده نهایی خواهد بود.چون داوران کار ما مردم هستند و آنها به صحبت ها کاری ندارند و کیفیت نهایی کار ما را می بینند. سالن زیبایی نونینا سعی کرده از حاشیه ها دور باشد تا با آرامش به مشتریان خود خدمات ارائه دهد.

 

13-به علاقه مندان به این شغل چه پیشنهاد و توصیه ای دارید؟

پیشنهاد میکنم در صورت داشتن هنر و علاقه و گذراندن دوره های مرتبط به کار، فقط و فقط بی ادعا کار خود را انجام دهند. سعی کنند آموزه های جدید به دانسته های قبلی خود اضافه کنند و از تجارب دیگران استفاده کنند. زیرا اکنون مردم ما آنقدر فهیم هستند که کیفیت خوب را تشخیص می دهند.

 

14-شما در حین صحبت هاتون گفتین بزرگترین و مجهز ترین سالن زیبایی مشهد(یا حتی شرق کشور).چرا؟

بله. گفتم. چون ما فضایی در سه طبقه با امکانات ویژه برای مشتریان داریم. اتاق عروس VIP خود را راه اندازی کردیم و کامل ترین خدماتی که میتوان برای عروس خانم های عزیز در نظر گرفت در سالن نونینا انجام می شود. البته که بزرگ بودن به ابعاد و مساحت نیست، هرچند سالن ما با مساحت 650 متر مربع فضایی خاص، زیبا و آرام را برای عروس خانم ها به وجود آورده است. به نظرم بزرگی یعنی منش درست، یعنی رفتار خوب ، یعنی کیفیت عالی ، یعنی آرامش توام با تجربه. بزرگ یعنی یک عروس عالی... ما از نظر تجهیزات واقعا کامل هستیم و همه لوازمی که نیاز کارمان است از بهترین برندهای معتبر دنیا تهیه

میکنیم.

15-اولین عروس که درست کرده اید را به یاد دارید؟ذکر یک خاطره

اولین عروسی که درست کردم 15 سال داشتم که از دوستان خودم بود. به من اعتماد کرد و بهترین شب زندگی اش را به من سپرد. در بین آرایش یک بار کل صورت او شستم و دوباره انجام دادم ولی در نهایت بسیار زیبا و عالی شده بود.این اولین تجربه من بود که باعث شد با اعتماد به نفس بالایی در این شغل ادامه کار دهم.

 

16-در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید.

ضمن تشکر و قدردانی از کانون آگهی و تبلیغات کاغذرنگی به خاطر این مصاحبه و اینکه به برند های بزرگ احترام میگذارید تا صحبت هایشان را به دیگران منتقل کنند و تجارب خود را بازگو نمایند بسیار خوشحالم. فقط اجازه بدید که صحبتی با دوستان و همکاران خود داشته باشم: اگر با نوع کار و سبک فردی مخاف هستین یا کارش را نمی پسندین ، جنگ روش مناسبی نیست. چون وقتی پشت سر کسی به ناحق حرفی زده می شود نتیجه برعکس دارد و آن فرد روز به روز به قدرتش افزوده می شود و این جنگ را او می بازند. امیدوارم روزی برسد به جای بد گفتن پشت سر هم کیفیت کارمان را بالا ببریم و از این نظر باهم رقابت کنیم و در عین رقابت با هم دوست باشیم و به همدیگر احترام بگذاریم.

موفق پیروز باشید.

 

 

نظرات  

 
-2 #13 زهرا در تاریخ: یکشنبه 01 مرداد 1396 ، ساعت 04:05 ق ظ
سلام منم ارایشگرم درگلبهاربخوام حرفه ای یاد بگیرم شما اموزش میدید؟
نقل قول
 
 
-2 #12 مونا در تاریخ: یکشنبه 17 بهمن 1395 ، ساعت 10:11 ق ظ
من عروسش بودم میگه تست انجام میدم فقط برای من یه سایه زد گفت پاشو همین، گفتم فکر میکردم آرایش کامل انجام میدین که چی بهم میاد گفت لازم نیست، وروز عروسیم اصلا خوب نشدم افتضاح بود با اون همه پولی که گرفت چند سال پیش یه تومن از من،
اگه ازت بد میگن درسته عزیزم
نقل قول
 
 
0 #11 زهره مزاری مقدم در تاریخ: جمعه 16 مهر 1395 ، ساعت 04:07 ب ظ
سلام نونا جون ممنون از کادر عالی وبرخورد بسیار خوبتون من شهریور نود وپنج برای سر وصورت پیش شما اومدم و واقعا از کار وبرخوردتون راضی بودم بازم ممنون
نقل قول
 
 
0 #10 فاطمه -تهران در تاریخ: شنبه 11 ارديبهشت 1395 ، ساعت 03:02 ق ظ
عروس ٦ فروردين ١٣٩٥ نوناجون بودم ... چه خوب شدكه عروس شدم وچه خوب تركه بانونااشناشدم وشد... يكي ازقشنگترين لحظات زندگيم
نقل قول
 
 
0 #9 فاطمه در تاریخ: چهارشنب 07 بهمن 1394 ، ساعت 01:11 ب ظ
من عروس 28 بهمن 93 هستم واقعا بهترین خاطره ی عروسیم لحظاتی بود که در آرایشگاه بودم حس کامل عروس بودن و داشتم ممنونم نونا جان
نقل قول
 
 
0 #8 آزاده در تاریخ: دوشنبه 23 شهریور 1394 ، ساعت 01:06 ب ظ
من عروس 18 شهریور 94 نونا جون هستم، واقعاً کادری بی نظیر، مودب و حرفه ای دارند، برای من واقعاً فراموش ناشدنی بود، دوستتون دارم و ممنونم
نقل قول
 
 
0 #7 niloo در تاریخ: چهارشنب 02 ارديبهشت 1394 ، ساعت 09:02 ق ظ
اول سلام میخاستم بدونم برا اموزش خدمت برسیم مدرک هم میدید
نقل قول
 
 
0 #6 پورحسين كلارارزا در تاریخ: شنبه 10 آبان 1393 ، ساعت 08:08 ب ظ
نونا عزيزم مثل هميشه بهتريني و بهترين هارو براي تو آرزو ميكنم
نقل قول
 
 
+3 #5 haniye.rastgoo در تاریخ: یکشنبه 13 مهر 1393 ، ساعت 08:07 ب ظ
B omide movafaghiate ruz afzun nonaye aziz......
نقل قول
 
 
+1 #4 امیرحسین مهدوی در تاریخ: یکشنبه 13 مهر 1393 ، ساعت 07:07 ب ظ
بسیار خوب و بی نظیر
نقل قول
 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

محبوب ترین مطالب

حالت های رنگی